چهار فاکتور مهم در خرید یک توله

در این پست میخوام توضیحاتی ارائه بدم تا شروعی باشه برای پست های بعدی و کمک و راهنمایی برای علاقمندان به این نژاد.
وقتی یک فرد یا افرادی می خوان برای یک خرید یک توله اقدام کنند، ممکنه برن پت شاپ و یا سرچی در گوگل و اینستاگرام و … تا به مطمئن ترین فرد برای مراجعه بهش برسه، البته برخی هم فقط تصاویر و ویدئو ها را زیر و رو می کنند و به فروشنده کاری ندارند که خوب، عواقب خودش را داره.
اما من به شما پیشنهاد میدم چهار فاکتور اساسی را برای خرید یک توله در نظر بگیرید:

  1. فروشنده (اعم از پرورش دهنده، واسطه مانند پت شاپ، دامپزشک و دلال و …)
  2. هزینه (بودجه لازم جهت خرید یک سگ و پیش بینی های مالی در مراحل بعدی)
  3. سلیقه (سلیقه خریدار مانند تایپ، آناتومی، رنگدانه، پوشش، جنسیت و …)
  4. کاربرد (پت یا همان حیوان خانگی، نگهبان، محافظ، ورزشی، امداد و نجات)

این چهار فاکتوری هست که من سال هاست به مراجعین کنل کاسپین میگم ازش پیروی کنند.

مورد اول (فروشنده)
اول فروشنده! یعنی توله و . .. را بزارین مراحل بعد، چون مهم این هست به فرد درست برسید تا سرتون کلاه گذاشته نشه و …
وقتی شما اقدام به بررسی در مورد فردی که میخواین ازش خرید توله کنید می کنید، نشون میدین که برای خودتون، هزینه ای که قراره کنید و توله ای که می خواین به جمعه خانوادتون اضافه کنید و سال ها با هم باشید ارزش قائل هستید.
شما بایست تحقیقات درستی از فروشنده داشته باشید، رزومه کاری این فرد می تونه نقش خیلی مهمی را بازی کنه. البته بایست توجه داشته باشید که ممکنه در تحقیقات اولیه برخی از افرادی که قراره در مورد فروشنده نظر بدن به هر دلیلی اقدام ه تخریب بی جهت کنند که خوب این هم معضلی هست. اما به نظر من بایست نگاه کرد از بین 10 نفر چند نر خوب میگن و چند نفر بد میگن و آمار بد و خوب می تونه تعیین کننده باشه.

مورد دوم (هزینه)
قطعا هزینه یکی از فاکتور های مهم  برای خرید یک توله اصیل و استاندارد سگ چوپان آلمانی هست. بقول مثل قدیمی هر چقدر بدی آش می خوری، قطعا نمیشه با هزینه پایین یک ایده آل را بدست آورد. برخی فکر می کنند با چونه زنی و … میشه کار را پیش برد، اما قرار نیست همیشه جواب بده.

مورد سوم (سلیقه)
سلیقه شما در انتخاب یک توله از این نژاد حتما مهم و قابل بررسی هست. آیتم هایی مانند آناتومی، رنگدانه، تراکم پوشش و استخوان بندی، نوع چهره، گوش و پوزه و دم و … همه از مواردی هستند که در انتخاب شما نقش مهمی ایفا می کنند.

مورد چهارم (کاربرد)
خوب حالا شما اومدین و فرد مورد نظر را پیدا کردید، هزینتون را هم بر آورد کردید و جور هست، سلیقتون را هم پیدا کردید، اما آیا اصلا این توله به کار شما میاد یا نه؟
یکی برای کارخونه و باغ و ویلا میخواد در کنار همه چیز نگهبان هم باشه، خوب ممکنه این توله اونی که می خواین نشه، یا می خواین یک توله برای خانواده و فرزندتون بگیرین، خوب اومدیم و این توله بر حسب ذات و ژنتیکش یک سگ تک صاحبی و گیرنده از آب در اومد! بنا براین کاربرد سگ برای شما بسیار تا بسیار مهمه!